Wentylacja konieczność ale dlaczego ?

Wentylacja konieczność ale dlaczego ?

Połączenie doskonałej izolacji , szczelnej konstrukcji stosowanej w nowoczesnym budownictwie a niedostateczna wentylacja budynku , wszystko to skutkuje bardzo zanieczyszczonym i wilgotnym powietrzem. Może to doprowadzić do wielu niedogodności takich jak problemy z oddychaniem ,grzyby ,alergie oraz ujemny wpływ na bilans energetyczny.

Wentylacja jest więc warunkiem wstępnym zdrowego wewnętrznego klimatu.

Cyrkulacja powietrza zapewnia ,że zanieczyszczone i wilgotne powietrze jest zastępowane świeżym powietrzem ,co znacznie poprawia jakość życia jego mieszkańców .

Norma Prawna
Normy EPC w Belgii i Holandii zobowiązują do integracji systemu wentylacyjnego w nowym budynku jak i podczas remontu już istniejącego . Obowiązuje norma wentylacji NBD D50-001 dla Belgii i NEN1087 i 8087 dla Holandii. Stanowi to dobrą praktykę i pośrednio pociąga za sobą konieczność stosowania respiratora. Standard ten obowiązuje dla całego kraju.

Bonus Energetyczny
Wybór systemu wentylacjnego wpływa również znacząco na poziom klasy energetycznej E budynku. Klasa Energetyczna budynku wskazuje jednoznacznie na energooszczędnośc jak i ekonomię zakupu i użytkowania nieruchomości. Aby uzyskać atrakcyjny poziom energooszczędności należy wybierać wysokiej klasy materiały izolacyjne. Znaczący wpływ nawynik energetyczny daje też wybór wentylacji Tunal.